9.JPG

KLASY II W LEŚNEJ SZKOLE W LĄDKU ZDROJU

 13 września uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w warsztatach Leśnej Szkoły w Lądku Zdroju. Zajęcia odbyły się w terenie zalesionym, na północnym stoku Góry Trojak.

Na stok góry wjechaliśmy 4 osobową  kolejką linową. Podczas wjazdu mogliśmy podziwiać piękny widok na uzdrowiskową część Lądka.
Nasi uczniowie uczestniczyli w takich zajęciach jak: zabawa w podchody podczas której uczniowie mieli wykonać wiele ciekawych zadań (odgadnąć ukryte w zdaniach nazwy drzew, poszukać zgubionego  buta grzybiarza, przejść przez leśny labirynt z zasłoniętymi oczami, napełnić garnuszkami wiadro z wodą przeznaczone dla zwierząt),  gra w paintballa elektronicznego, strzelanie z łuku, układanie wieży z plastikowych skrzynek, na którą dzieci jednocześnie wspinały się. Zajęcia te wzbudzały wiele emocji.  W tej konkurencji zwyciężył Maksymilian Dziedzic, który ułożył wieżę składajacą się z 22 skrzynek. Nie do pobicia była też Klaudia Siuty i Mieszko Miśkowiec.
Podczas konkurencji wykonywanych kolejno przez utworzone zespoły  paliło się ognisko, przy którym uczniowie mogli usmażyć i zjeść kiełbaski. Atrakcją  było też Mini ZOO, w którym w jednej z zagród znajdowały się koniki polskie oraz kuce, zaś w drugiej umieszczone były daniele oraz lama.

Słoneczny dzień upłynął pod znakiem wielu wrażeń i ciekawych atrakcji.

K. Popera, M. Kalinowska

 

 

 

Dodatkowe informacje